Independence

Į Lietuvą patenkančioms rusiškoms SGD siūlomi papildomi barjerai

Energetikos ministras Dainius Kreivys ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kaščiūnas siūlo įstatymu uždrausti rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovą ir išdujinimą Klaipėdos SGD paskirstymo stotyje bei mažos apimties pakartotinio dujinimo įrenginiuose. 

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) nustačius, kad nepaisant pernai uždrausto rusiškų dujų importo vamzdynais bei per Klaipėdos terminalą, SGD iš Rusijos į Lietuvą gabenamos autocisternomis, Seimui antradienį bus pateiktos tokį draudimą numatančios Gamtinių dujų įstatymo pataisos.  

„Yra įmonių, kurios iki šiol importuoja rusiškos kilmės gamtines dujas, tiekdamos jas į Lietuvą autocisternomis, juos išdujinant mažos apimties SGD pakartotinio dujinimo įrenginiuose“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte. 

Energetikos ministerija BNS teigė, jog energetikos rinkos reguliuotojas nustatė, kad apeidama šalies dujų perdavimo, skirstymo infrastruktūrą bei Klaipėdos SGD terminalą dujas autocisternomis iš Rusijos koncerno „Gazprom“ antrinės įmonės „Gazprom Export“ į Lietuvą importuoja įmonė „Cryogas M&T Poland“. 

Varšuvoje registruota „Cryogas M&T Poland“ savo interneto svetainėje skelbia tiekianti SGD, kurios gali būti pristatomos kriogeninėmis autocisternomis. 

Ministerija teigė neturinti informacijos, kiek pinigų taip gabentoms rusiškoms dujoms galėjo išleisti jas importavusios įmonės bei ar jos galėjo būti reeksportuojamos į kitas šalis. 

SGD importas iš Rusijos į Lietuvą per Klaipėdos terminalą sustabdytas nuo pernai kovo, o nuo balandžio rusiškų dujų importas visiškai nutrauktas, paliekant tik tranzitą į Kaliningradą – pernai birželį visa tai uždrausta įstatymu. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder