Plaukų transplantacija DHI (Direct Hair Implantation) metodu yra neskausminga, greita ir efektyvi procedūra, leidžianti džiaugtis pagražėjusia išvaizda bei net iki 99 proc. prigijusiais plaukais. DHI transplantacijos metu iš donorinės zonos perkeliama po vieną plauko folikulą į tą vietą, kurioje pageidaujama atkurti plaukus ar didinti jų tankumą. Tačiau, kad procedūra sėkmingai pavyktų ir praeitų be komplikacijų, o rezultatas maksimaliai tenkintų, būtina laikytis tam tikrų rekomendacijų prieš plaukų persodinimą ir po jo.
Ne – alkoholiui, nikotinui, saulei ir tam tikriems vaistams. Transplantacijos metu specialiu vos 1 mm skersmens implantatoriumi plauko folikulas perkeliamas į kitą galvos zoną, kur yra išretėję plaukai. Nors galvos oda pažeidžiama minimaliai, norint išvengti didesnės kraujavimo rizikos, pacientams prieš procedūrą patariama atsisakyti kai kurių vaistų ir vengti tam tikrų medžiagų bei procedūrų.
„Rekomenduojama 10 dienų iki procedūros nevartoti priešuždegiminių ir kraują skystinančių vaistų – gydytojas kartu su paciento šeimos gydytoju patars, kuo juos galima pakeisti. Taip pat komplikacijų rizikai sumažinti patariama prieš procedūrą bent 2 savaites pasistengti mažiau rūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų, vengti didelio kiekio kavos", – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Uždavinytė Šemetienė.
Kraujavimo riziką gali padidinti ir intensyvus deginimasis saulėje, po kurio išsiplečia paviršiniai kapiliarai, todėl, gydytojos dermatovenerologės A. Audickaitės teigimu, saulės vonių geriausia atsisakyti likus bent savaitei–dviem iki procedūros.
Po persodinimo svarbu saugoti ir tinkamai prižiūrėti galvos odą. Persodinus plaukus, galvos oda kelias savaites gyja, todėl šiuo laikotarpiu būtina derama priežiūra.
„Po procedūros pirmas kelias dienas itin svarbu saugoti skalpo odą nuo sumušimų, nesikasyti ir neliesti pirštais. Savaitę derėtų vengti baseinų, pirčių ir įvairių vandens telkinių, nedėvėti šalmų ir kepurių – taip bus išvengta infekcijos, grybelio. Odą taip pat reikėtų purkšti specialiu gydytojo paskirtu fiziologiniu skysčiu, gerinančiu gijimą. Po 2 savaičių jau galima grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, pavyzdžiui, apsilankyti kirpykloje", – teigia „Kardiolitos klinikų", kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytoja dermatovenerologė R. Kliunkienė.
Po procedūros – didesnis dėmesys plaukams. Nors, pasak A. Audickaitės, plaukai į naują vietą transplantuojami visam gyvenimui ir yra „amžini", tačiau įprastai ir po persodinimo procedūros yra naudojami tepami ar geriami vaistai, kad neretėtų šalia esantys netransplantuoti plaukai. Taip užtikrinama, kad akį džiuginantis vaizdas išsilaikytų kiek įmanoma ilgiau nepakitęs.
Po transplantacijos specialios priežiūros gali pareikalauti ir į naują vietą persodinti plaukai. Dėl skirtingo augimo greičio juos gali reikėti karts nuo karto pakirpti, pavyzdžiui, anksčiau to nereikalavusioje antakių zonoje.
„Galima transplantuoti ne tik galvos plaukus, tačiau ir perkelti juos į antakių ar barzdos sritį. Plaukai dažnu atveju imami iš galvos odos, tačiau transplantuotas plaukas ilgainiui įgyja tas savybes, į kurią zoną jis yra persodinamas. Pavyzdžiui, nors antakių srityje tenka kas 2–3 savaites naujai transplantuotus plaukelius pakirpti, po kiek laiko jų augimo greitis sulėtėja, todėl dažnas kirpimas antakių srityje tampa nebereikalingas", – tvirtina dermatovenerologė A. Audickaitė.
Rašyti komentarą