Paprasta „Forbes“ milijardieriaus paslaptis: vienas patarimas, kuris gali viską pakeisti
(1)Indijos milijardierius ir vienas iš „Infosys“ įkūrėjų Nandanas Nilekanis, kurio turtas vertinamas 3,6 mlrd. dolerių, pasidalijo paprastu, bet svarbiu patarimu, kaip pasiekti sėkmę pasaulyje, kuriame technologijos ir dirbtinis intelektas sparčiai keičia darbo aplinką.
N. Nilekani, taip pat žinomas kaip didžiausios pasaulyje biometrinės sistemos „Aadhaar“ kūrėjas, mano: norint išlikti svarbiam ir sėkmingam, reikia ugdyti įgūdžius, kurių negali pakeisti dirbtinis intelektas.
„Būkite įdomūs. Kiekvieną rytą atsibundu su noru išmokti ką nors naujo ir išlaikyti atvirą protą“, - pagrindine savo gyvenimo nuostata dalijasi jis.
Ši filosofija lydi jį nuo pat karjeros pradžios. Užaugęs Indijoje, jis pasipriešino tėvo lūkesčiams ir pasirinko inžineriją.
Susidomėjimas minikompiuteriais ir žinių alkis paskatino jį sukurti „Infosys“.
Nilekani vadina save „atsitiktiniu verslininku“, pabrėždamas, kad jo sėkmę lėmė ne aistra verslui, o smalsumas ir noras išmokti naujų dalykų.
Atsižvelgdamas į Pew Research Center duomenis, rodančius, kad 2022 m. 19 proc. amerikiečių dirbs darbus, kurių pagrindines užduotis gali automatizuoti dirbtinis intelektas, Nilekani rekomenduoja sutelkti dėmesį į vadinamųjų „minkštųjų įgūdžių“ - tokių kaip empatija, užuojauta ir gebėjimas užmegzti žmogiškuosius ryšius - ugdymą.
„Ateitis priklauso žmonėms“, - apibendrina milijardierius, pabrėždamas, kad žmogaus mąstymo ir bendravimo unikalumas yra raktas į sėkmę technologijų amžiuje.
Rašyti komentarą