Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi? Žinomas chirurgas paneigė 5 populiarius mitus
Tiesa, nebūtinai pagrįsti. Daugiau nei dešimtmetį plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje dirbantis plastinės chirurgijos gydytojas dr. Ernest Zacharevskij patvirtina – krūtų didinimo implantais operaciją vis dar supa nemažai klaidingų įsitikinimų (nuo aktyvaus sporto iki žindymo ar pooperacinio laikotarpio pojūčių).
Viename Lietuvos žinomiausių plastinės chirurgijos centrų – SV plastinės chirurgijos centre – operuojantis specialistas dalinasi įžvalgomis apie pasaulyje populiariausių plastinių operacijų TOP 5-etuke esančią procedūrą, paneigia mitus ir atsako į pacientėms rūpimus, dažnai užduodamus klausimus.
1 mitas: implantai – tik norinčioms didesnės krūtinės
Neretai sklaidoje ar socialiniuose tinkluose aptariami ir matomi būtent tie pavyzdžiai, kurie yra itin akivaizdūs – akcentuojamas po operacijos akį traukiantis krūtinės dydis ir pan.
Vis dėlto, tai toli gražu nėra kasdienybė, mat dažniausiai pacientės nori natūralaus rezultato, kurį, beje, tikrai galima pasiekti parinkus individualiai tinkamą implantą.
„Nebėra tokios tendencijos, kuo didesnė krūtinė, tuo geriau.
Dabar visos nori natūraliai atrodančio rezultato. Būtent todėl apie 70–80 procentų pasirenkamų implantų yra anatominės formos“, – pastebi specialistas.
Apskritai, klaidinga sieti implantus tik su didesne krūtine – implantų paskirtis toli gražu neapsiriboja tik dydžiu.
Dr. Ernest Zacharevskij sako: „Implantai yra naudojami tiek estetikoje, tiek rekonstrukcijoje.
Taigi, tai nebūtinai turi būti didinimas – implantai naudojami ir atkuriant simetriją ar krūtinę po onkologinių operacijų, koreguojant įgytas ar įgimtas deformacijas.“
2 mitas: implantai sumažina krūtinės jautrumą, o tam tikrose zonose atsiranda „tirpimo“ jausmas
Plastinės chirurgijos srityje pripažintas specialistas įsitikinęs – blogiausia, kai pacientės pasikliauja socialinių tinklų „konsultantėmis“.
Pavyzdžiui, pasidalijimai, kad implantacija neva visam laikui pakeis pojūčius krūtinės zonoje – sumažės krūtų jautrumas, tam tikrose zonose atsiras „tirpimo“ jausmas.
„Nejautrumas gali atsirasti po operacijos, priklausomai nuo to, kaip yra įdėtas implantas ir koks pjūvis buvo daromas, tačiau tai yra laikina“, – dėsto specialistas ir pabrėžia, kad tokie simptomai yra praeinantys, o jutimai sugrįžta. Žinoma, jei krūtų didinimas implantais atliekamas profesionaliai ir parenkami tinkami implantai.
3 mitas: implantas yra apčiuopiamas ir pastebimas
Dr. E. Zacharevskij pripažįsta, kad neretai sulaukia klausimo ne tik apie neva pasikeisiančius pojūčius krūtų srityje, bet ir implanto apčiuopimą.
Tiesa ta, kad tinkami, profesionalų parinkti implantai neturi būti nei matomi, nei apčiuopiami. Klausiate, kodėl tuomet vis dar sklando tokios nuomonės?
Gydytojas atsako: „Čia labiau kalbame apie atvejus, kai pacientės norimas implantas yra didesnis, nei ji realiai galėtų turėti tokią krūtinę pagal savo anatomiją.“
Beje, tai ypač aktualus klausimas toms, kurios turi itin smulkų kūno sudėjimą. Vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad natūralus, „nepastebimas“ krūtinės padailinimas neįmanomas.
„Tokiu atveju mes krūtinę padidiname implantais ir nuo tam tikrų pačios pacientės kūno vietų nusiurbtais riebalais“, – gydytojas užsimena apie dar vieną (hibridinį) krūtų didinimo būdą.
Hibridinės operacijos metu pacientės riebalinis audinys yra suleidžiamas į tam tikras krūtinės zonas – jis apgaubia implantą taip, kad šis nebūtų nei matomas, nei čiuopiamas.
4 mitas: implantai trukdo gyvenančioms itin aktyvų gyvenimo būdą
Bėgiojate maratonus, jodinėjate žirgais, šokate ar šiaip mėgstate aktyviai leisti laisvalaikį? Implantai netrukdys jums mėgautis aktyvia gyvensena ar siekti sporto karjeros aukštumų.
Jei iki šiol manėte priešingai, šimtus krūtinės didinimo implantais operacijų atlikęs profesionalas patvirtina: „Tikrai nemaža dalis pacienčių palaiko aktyvų gyvenimo būdą ar net yra profesionalios sportininkės, sėkmingai siekiančios rezultatų varžybose.“
Gydytojas pabrėžia – tokiu atveju tiesiog reikėtų rinktis mažesnius implantus.
5 mitas: po implantacijos nebegalima žindyti krūtimi
Dr. E. Zacharevskij sako, kad moterims tai itin aktualus klausimas. Galbūt tokia nuomonė susidariusi todėl, kad nemaža dalis moterų kreipiasi į specialistus būtent po gimdymo ir žindymo periodo.
Natūralu, po šio periodo neretai pasikeičia krūtinės forma, dydis. Vis dėlto, klaidinga manyti, kad išsvajotą operaciją reikia atidėti kažkada ateityje planuojančioms turėti vaikų ir norinčioms žindyti krūtimi.
„Implantas jokio poveikio liaukai neturi, nes su šia nėra jokio kontakto – liauka lieka virš implanto. Aplink implantą susiformuoja vadinamoji kapsulė, jungiamasis audinys, kuriuo organizmas izoliuoja vadinamą svetimkūnį“, – pasakoja gydytojas.
Vis dėlto, jei ateityje planuojate nėštumą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad net profesionalai negali prognozuoti, kaip implantais padailinta krūtinė atrodys po nėštumo ir žindymo.
„Jeigu moteriai prieš nėštumą atliekama krūtų didinimo implantais operacija, dažnai matome tokią situaciją: implantas lieka savo vietoje, bet krūtinė nusileidžia žemyn.
Tuomet implantas sukuria viršutinio poliaus pakilimą ir yra reikalinga revizinė krūtų pakėlimo operacija“, – dalinasi ilgametę patirtį sukaupęs chirurgas.
Kaip parenkami idealiai tinkantys implantai?
Žinomas specialistas sako, kad viskas prasideda nuo konsultacijos, kurios metu atsakomi visi rūpimi klausimai.
Parenkant idealiai tinkančius implantus, atsižvelgiama ne tik į pacientės lūkesčius, bet ir į jos kūno sudėjimą, ūgį, krūtinės apimtį ir kitus momentus.
„Pavyzdžiui, viena pacientė yra 156 cm ūgio, kita – 179 cm. Abiem pacientėms gražią krūtinę suformuos visiškai skirtingi implantai.
Čia jau prasideda individualūs matavimai. Reikia įvertinti, kiek audinių būtų aplink implantą, kur jį įdėti, po liauka ar raumeniu, kokį pjūvį atlikti“, – pasakoja dr. E. Zacharevskij.
Atliekami ne tik matavimai, bet ir modeliavimas – specialiu matuokliu ar kompiuterinėmis programomis sukuriamas vaizdas, kaip krūtinė atrodys po operacijos.
„Vienai pacientei tinka implantas lygiu paviršiumi, kitai reikia poliuretaninio paviršiaus implanto, kuris suauga su audiniais.
Formos taip pat skirsis pagal kiekvienos pacientes anatomines savybes ir kitus niuansus, – sako E. Zacharevskij ir primena, kad ši sritis itin sparčiai tobulėja. – Implantų kartos atsinaujina, stengiamasi, kad jie būtų kuo lengvesni, nedirgintų audinių.
Estetinė sritis vystosi itin greitai, tačiau tam, kad gautume patikimus, statistiškai pagrįstus medicininių tyrimų rezultatus, kartais turi praeiti daugiau nei 10 metų.
Per pastarąjį dešimtmetį buvo labai daug įvairiausių diskusijų ir pasikeitimų, ypač dėl implantų paviršiaus ir tūrio užpildų.“
Būtent todėl būtina atsakingai rinktis nuolat naujausiais medicininiais tyrimais bei technologijomis besidominčius specialistus ir ieškoti klinikos, kurioje šios žinios bei inovacijos pritaikomos.
Rašyti komentarą