"Ad Hoc: Nepatogus kinas" - tai ne tik filmų festivalis, bet ir socialinis - kultūrinis projektas. Projekto metu visiems prieinamos kino peržiūros rengiamos keliuose Lietuvos miestuose. Festivalio pradžioje 2007 m. programa pasiekė tik didžiųjų šalies miestų - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos - žiūrovus. Šiemet įvairią, tarptautiniuose festivaliuose pripažintą ir naujų dokumentinių filmų programą pamatys bei papildomuose edukaciniuose renginiuose dalyvaus net 9 miestų gyventojai.
Spalio pabaigoje Vilniuje startavęs kino festivalis pradžiugino žiūrovus 41 dokumentinio filmo programa, kvietė į susitikimus su 13 užsienio svečių, ragino dalyvauti papildomuose renginiuose, edukacinėse diskusijose ir filmų aptarimuose. Į uostamiestį atkeliauja ketvirtadalis filmų programos.
PIRMASIS. "Atgal į aikštę" - filmas apie Aksominę Egipto revoliuciją, atidarysiantis "Ad Hoc: Nepatogus kinas" festivalį Klaipėdoje.
"Labai gaila, kad Klaipėdos ir kitų miestų žiūrovams negalime parodyti visų filmų, tačiau sudarinėdami programą stengėmės įtraukti visas temas", - sakė festivalio "Ad Hoc: Nepatogus kinas" direktorius Gediminas Andriukaitis.
Šių metų programoje didelis dėmesys skiriamas nedemokratiškų režimų griūčiai arabų kraštuose, tvyrančiai įtampai Vidurio Rytų regione. Festivalio organizatoriai siekia praplėsti žiūrovų akiratį, atkreipti dėmesį į socialinius iššūkius, globalias ir lokalias žmogaus teisių problemas.
"Aplinkosaugos temai, kaip ir kasmet, skiriame ypatingą dėmesį. Klaipėdoje lapkričio 8 d. po filmo "Černobylis - visiems laikams" vyks dar ir diskusija", - pasakojo festivalio direktorius.
Jo teigimu, klaipėdiečiai būtinai pamatys ir šių metų sostinės gyventojų simpatijas pelniusį ir labiausiai patikusiu dokumentiniu filmu išrinktą Mindaugo Survilos filmą "Stebuklų laukas". Jis taps festivalio uždarymo Klaipėdoje vinimi. Tai pirmasis lietuvių kūrėjų dokumentinis filmas festivalio istorijoje, pelnęs didžiausias žiūrovų simpatijas. Beje, nuo jo vos keliais balsais atsiliko ir Giedrės Žickytės filmas "Kaip mes žaidėme revoliuciją". Tai, pasak G. Andriukaičio, džiuginantis rezultatas visam Lietuvos dokumentiniam kinui.
G. Andriukaitis džiaugėsi, jog šiemet uostamiesčio žiūrovams gali parodyti ir pripažinimą festivalyje per kelerius metus jau pelniusio Jungtinės Karalystės režisieriaus Šono Makalisterio filmą "Dvejojantis revuliucionierius", taip pat Petro Lomo kūrinį "Atgal į aikštę", kuris atidarys festivalio programą Klaipėdoje. Rekomenduojamas ir daug dėmesio sulaukęs Suomijos kūrėjų filmas "Panko sindromas" bei kiti.
"Tai, kad Lietuvoje populiarus tik komercinis, "holivudinis" kinas - tik mitas. Lietuviams reikia alternatyvaus kino, jie yra pasiilgę intelektualios programos ir kiek primirštos dokumentikos. Tai įrodo mūsų festivalis. Vien Vilniuje šiemet sulaukėme apie 6 tūkst. žiūrovų. Tai rodo, kad poreikis yra, ir mes, kaip ir kiti nekomerciniai kino festivaliai, stengiamės šią nišą užpildyti, - sakė "Ad Hoc: Nepatogus kinas" festivalio direktorius. - Džiaugiamės, jog festivalis populiarėja. Kasmet sulaukiame laiškų iš mažesnių šalies miestelių. Jų gyventojai kviečia mus atvykti. Gaila, jog negalime išpildyti visų norų. Festivalis yra nemokamas, o jo kaštai gana dideli. Kviečiame ne tik rėmėjus, bet ir pačius žiūrovus prisidėti prie festivalio rengimo aukojant. Kuo didesnė bus jų parama, tuo platesnės ir paties festivalio ribos."
DISKUSIJA. Alain de Halleux savo filme "Černobylis - visiems laikams" kalbina "Černobylio kartą" - vaikus, gimusius katastrofos metais ir tebekenčiančius dėl įvairių sveikatos sutrikimų. Po šio filmo uostamiestyje vyks diskusija.
Programa
KKKC Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2)
Lapkričio 7 d.
17.30 Atgal į aikštę
19.00 Rusijos laisvamanis
Lapkričio 8 d.
17.30 Černobylis - visiems laikams + diskusija
19.30 Dvejojantis revoliucionierius
Lapkričio 9 d.
17.30 Pagaminta Indijoje
19.15 Panko sindromas
Lapkričio 10 d.
15.00 Ateities viltis
16.30 Taika arba teisingumas
17.45 Brangus Mandela
19.30 Stebuklų laukas
Peržiūros nemokamos.
Rašyti komentarą