Kaip padėti paaugliui išgyventi nelaimingą meilę?

Kaip padėti paaugliui išgyventi nelaimingą meilę?

"Mano sūnus, kuriam 16 metų, išsiskyrė su savo drauge ir labai dėl to išgyvena. Jau apie mėnesį, kai pareina iš mokyklos, vis užsidaro savo kambaryje, nieko neprisileidžia. Blogiausia - kad apleido mokslus. Draugavo su ta mergina apie pusę metų. Nesako, kas įvyko. Manau, tokių panelių jo gyvenime dar bus, svarbiau yra galvoti apie savo ateitį, bet dabar jis tuo netiki, pyksta. Kaip mes, tėvai, galime jam padėti greičiau susitvarkyti su šia problema?"

Natūralu, kad išsiskyrimas su artimu žmogumi suteikia skausmo. Skausmas mus daro pažeidžiamus. Todėl dažnai mes tokioje situacijoje pasitraukiame į vienumą.

Iki tol, kol priims situaciją tokią, kokia ji yra, paaugliui teks išgyventi šoką, pyktį, depresiją. Daugiausiai, ką gali padaryti jo tėvai, - tai būti šalia ir leisti žinoti, kad jo jausmai yra suprantami ir priimami (ne ignoruojami ir nepaneigiami).

Tokios frazės, kaip "Tokių panelių dar daug bus", tik sumenkina kenčiančio žmogaus jausmus, bet jų nepalengvina.

Nereikia supriešinti jausmų ir pareigų - teigti, kad mokslai - svarbu, o santykiai - nesvarbu. Laimės, kurią suteikia santykiai, neįmanoma pakeisti laime dėl gerų pažymių ar gerai išlaikytų egzaminų.

Vaikų psichoterapeutas prof. Danielis Marseli (Daniel Marcelli) nelaimingą meilę išgyvenančio paauglio tėvams pataria susilaikyti nuo bet kokių patarimų. Knygoje "Paauglio sunkumai - tėvų nerimas" jis rašo: "Nelaiminga meilė - tai patirtis, kuri moko paauglį priimti pasaulio netobulumą. Jeigu vaikas jūsų klausia: "Ką man dabar daryti?" - teisingiausia bus atsakyti: "Jausti. Kentėti. Atsiminti. Gyventi toliau."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder