Jis nėra „iPhone SE“, tačiau išlaiko šio modelio dvasią, nes jame įrengtas flagmano procesorius ir senesnio „iPhone“ išvaizda. Visų pirma, „iPhone 16e“ išlaiko iškirptę ekrane, kuri, kaip manėme, išnyko kartu su „iPhone 14“, o „iPhone 16“ naudojamas „A18“ procesorius. Tai galingas žvilgsnis į praeitį, kuriuo siekiama užpildyti nišą 600 JAV dolerių rinkoje.
Dar vienas svarbus „iPhone 16e“ privalumas - „Apple Intelligence“ palaikymas, t. y. funkcija, kurios trūksta kitam pagal dydį „iPhone 15“. Ar 700 dolerių kainuojantis „iPhone 15“, turintis modernesnį dizainą ir daugiau kamerų, bet pasenusį procesorių ir be dirbtinio intelekto, gali atsilaikyti prieš naująjį konkurentą? Jei jūsų dabartinis telefonas yra „iPhone 15“, ar turėtumėte apsvarstyti galimybę jį iškeisti į galimybę naudotis dirbtinio intelekto funkcijomis? O gal geriau nekreipti dėmesio į „iPhone 16e“ ir toliau naudotis be AI? Kol kas „iPhone 16e“ rezultatai atrodo stebinantys.
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: specifikacijos
Priekinė kamera: 12 MP
Galinė kamera: 12 MP
Vaizdo įrašas: 4K iki 60 kadrų per sekundę ir FHD iki 240 kadrų per sekundę
Vaizdo įrašas: 4K iki 60 kadrų per sekundę ir FHD iki 120 kadrų per sekundę
20 W greitasis įkrovimas
15W MagSafe įkrovimas
Qi2 15W belaidis įkrovimas
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: dizainas

Estetika visada buvo vienas svarbiausių „Apple“ prioritetų kuriant „iPhone“, todėl nenuostabu, kad abu šie įrenginiai yra stilingo dizaino.
„iPhone 15“ neabejotinai yra modernesnis, nes jame atsisakyta prieštaringai vertinamos išpjovos ir jis tapo pirmuoju bazinėje „iPhone“ linijoje, kuriame įdiegta naujoji „Dinaminė sala“ - ekrano viršuje esanti išpjova, kurioje yra priekinė kamera ir jutikliai bei kuri keičiasi, kad būtų rodoma papildoma informacija.
Tai geras erdvės, kuri anksčiau būtų buvusi iššvaistyta, panaudojimas, ir tai neabejotinai yra žingsnis į priekį, palyginti su ankstesniuose „iPhone“ modeliuose įrengta išpjova.
Kalbant apie išpjovą, ją turi „iPhone 16e“, kuris tapo vieninteliu įrenginiu su šiuo kadaise ikonišku dizainu. Sunku teigti, kad jis atrodo pasenęs, tačiau kai kuriems žmonėms jis gali patikti, o buvusi jo vieta „iPhone“ linijoje kelia nostalgiją.

Kalbant apie patvarumą, situacija panaši. Abu telefonai turi IP68 apsaugą nuo dulkių ir vandens, todėl jiems nebaisus netyčinis įkritimas į vandenį. Tačiau sąmoningai su jais neplaukiokite; tai yra gynyba, o ne funkcija.
Kalbant apie kritimus, patartina vengti ir vieno, ir kito. Išmaniųjų telefonų patvarumas tapo daug geresnis nei anksčiau, tačiau stiklas vis tiek lieka stiklu ir po kelių kritimų jis gali sudužti. Nepamirškite įsigyti „iPhone 15“ arba „iPhone 16e“ dėklo, kad jį apsaugotumėte.
Grožis visada subjektyvus, bet mums „iPhone 15“ atrodo geriau. Niekada nebuvome išpjovos gerbėjai, todėl jos sugrąžinimas į „iPhone 16e“ tikriausiai nuvilia.
Nugalėtojas: „Apple iPhone 15
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: ekranas

Nors abiejų ekranų skirtumai nedideli, apskritai jie yra beveik identiški, o skirtumai nėra tokie akivaizdūs. iPhone 15 turi šiek tiek daugiau pikselių, taip yra dėl perėjimo nuo išpjovos prie dinaminės salelės, tačiau skirtumas toks mažas, kad jį sunku pastebėti, nebent kaip įdomią detalę.
Deja, skirtumo nebuvimas apima ir atnaujinimo dažnį, kuris išlieka 60 Hz. Tai bene silpniausias naujausių „Apple“ „iPhone“ telefonų aspektas, nes visi modeliai, kurie nėra „Pro“ modeliai, neturi dabar daugumoje „Android“ išmaniųjų telefonų esančio atnaujinimo dažnio padidinimo. Tiesa, šiame kontekste tai nėra svarbu, nes abu įrenginiai turi tą patį trūkumą, tačiau perkant verta tai turėti omenyje.
Vienintelis reikšmingas skirtumas yra „Dynamic Island“, kurį minėjome anksčiau, o kadangi jį jau aptarėme skyriuje „Dizainas“, nesikartosime. Tačiau verta paminėti, kad „iPhone 15“ turi svarbų ryškumo pranašumą. Palyginti su naujesniu įrenginiu, „iPhone 15“ pasižymi didesniu didžiausiu ryškumu, ypač lauke. Tai reiškia, kad ryškiai šviečiant saulei informaciją „iPhone 15“ peržiūrėti lengviau, o tai tikrai reikšminga. Šiuo aspektu jis laimi, nors ir nedideliu skirtumu.
Laimėtojas: „Apple iPhone 15
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: našumas

Čia matome tam tikrus skirtumus, nors ir nedidelius. Ryškiausias skirtumas yra perėjimas nuo A16 „iPhone 15“ prie A18 „iPhone 16e“. Popieriuje „iPhone 16e“ yra galingesnis įrenginys, tačiau tai nėra visiška tiesa. Nors A18 yra naujesnis, 16e esantis lustas yra šiek tiek supaprastinta iPhone 16 procesoriaus versija.
Tiksliau, GPU branduolių skaičius buvo sumažintas nuo penkių iki keturių, o tai reiškia, kad „iPhone 16e“ turi vienu GPU branduoliu mažiau nei „iPhone 15“ A16. Vis dėlto tikėtina, kad A18 turi didesnes rezultato vertes, tačiau tai gali neturėti didelės įtakos kasdieniam naudojimui. Abu įrenginiai yra įspūdingi savo našumu ir lengvai susidoroja su visų rūšių programomis ir žaidimais.
Atminties parinktys yra vienodos; abiejų įrenginių atmintis prasideda nuo 128 GB, taip pat galimi 256 GB ir 512 GB variantai. iPhone 16e turi 8 GB operatyviosios atminties, tačiau ji labiau reikalinga jo „Apple Intelligence“ funkcijoms, todėl turbūt nepastebėsite didelio skirtumo, remdamiesi vien operatyviąja atmintimi.
Tiesa, norint galutinai išsiaiškinti šį rezultatą, mums reikia daugiau laiko su „iPhone 16e“, tačiau kol kas atrodo, kad rezultatas yra lygus.
Nugalėtojas: lygiosios
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: akumuliatoriaus ir įkrovimo našumas

Sunku įvertinti baterijos veikimo laiką, nes nėra pakankamai informacijos. Skirtingai nei kiti gamintojai, „Apple“ nenurodo akumuliatoriaus talpos, todėl negalime spėti, kaip veiks „iPhone 16e“. Tačiau „Apple“ nurodo, kad „iPhone 16e“ baterija veikia ilgiau nei „iPhone 15“, todėl bent jau galime teigti, kad „Apple“ dėl to yra įsitikinusi. Visą dieną „iPhone 15“ veikė gana stabiliai, todėl bet koks patobulinimas būtų labai sveikintinas. Tačiau kol neturime galimybės jo išbandyti, sunku daryti išvadas.
Su įkrovimu situacija aiškesnė. Abu įrenginiai turi USB-C jungtį, taip oficialiai atsisveikindami su „Lightning“ jungtimi. „Apple“ nenurodo, kokia yra abiejų telefonų laidinio įkrovimo sparta, tačiau abiejų įrenginių sparta panaši - apie 20 W, o tai yra gana mažai flagmanui. Tačiau pastebimas belaidžio įkrovimo greičio skirtumas.
iPhone 15 palaiko greitąjį belaidį įkrovimą iki 15 W, taip pat „MagSafe“ ir „Qi2“ įkrovimą. Kita vertus, „iPhone 16e“ to paprasčiausiai neturi. Jo belaidžio įkrovimo greitis yra tik 7,5 W, jis nepalaiko „Qi2“ ir, stebėtinai, net „MagSafe“. Jei investavote į „MagSafe“ priedus, „iPhone 16e“ ne jums.
Sunku daryti galutines išvadas apie šių dviejų telefonų akumuliatorių veikimo laiką, nes „iPhone 16e“ dar neišbandėme. Tačiau iPhone 15 turi didelį pranašumą belaidžio įkrovimo ir „MagSafe“ palaikymo srityje. Čia jis laimi.
Laimėtojas: „Apple iPhone 15
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: fotoaparatai

Kaip minėta, kadangi neturėjome laiko išbandyti „iPhone 16e“, sunku daryti išvadas. Tačiau, remdamiesi ankstesniais modeliais, galime nušauti prognozę apie jo galimybes.
Pradėkime nuo „iPhone 15“. Jo nugarėlėje yra dviguba kamera, kurią sudaro 48 megapikselių pagrindinis objektyvas ir 12 megapikselių itin plataus kampo objektyvas. Kaip visada, „Apple“ yra nuostabi. Ji daro puikias nuotraukas įvairiomis sąlygomis ir retai jus nuvilia. iPhone 16e paveldi 48 megapikselių pagrindinį objektyvą, bet prideda prie jo „Fusion“ pavadinimą.
Praktiškai tai tikriausiai neprideda daug privalumų, nes tariamas „du viename“ efektas iš esmės yra „Apple“ 48 megapikselių vaizdo išpjovimas, kad būtų sukurtas 2 kartus priartinantis 12 MP vaizdas, kuris buvo ir „iPhone 15“. Tikimės, kad 16e pagrindinis objektyvas bus toks pat geras kaip ir iPhone 15.
Tačiau naujasis „iPhone“ netenka vieno iš objektyvų, o tai gana rimta problema. „iPhone 16e“ taip pat netenka kai kurių papildomų portreto režimo fokusavimo nustatymų, kuriuos turėjo „iPhone 15“ - tai dar vienas svarbus praleidimas daugeliui fotografų. Tačiau „iPhone 16e“ gauna „Visual Intelligence“ funkciją, kuri yra „Apple Intelligence“ dalis ir apie kurią kalbėsime vėliau, todėl čia jos neakcentuosime.
Vis dėlto kol kas tai dar vienas tikėtinas „iPhone 15“ laimėjimas. Žinoma, tai gali pasikeisti, kai turėsime galimybę dirbti su „iPhone 16e“, tačiau kol kas „iPhone 15“ veikia geriau ir siūlo keletą papildomų funkcijų.
Nugalėtojas: „Apple iPhone 15
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: programinė įranga ir atnaujinimai

Kalbant apie programinę įrangą, staigmenų nėra; abiejuose įrenginiuose gausite naujausią „iOS 18“ versiją ir tikriausiai ilgai gausite atnaujinimus. Kompanija „Apple“ nenurodo viršutinės atnaujinimų ribos, tačiau istorija rodo, kad ji gali ir nori palaikyti jūsų telefoną daug ilgiau nei dauguma kitų gamintojų.
Naujausi „Samsung“ ir „Google“ garantijų pakeitimai šį skirtumą gerokai sumažino, tačiau „Apple“ vis dar pirmauja tarp gamintojų pagal atnaujinimus. iPhone 16e gaus daugiau atnaujinimų nei 15-asis vien dėl to, kad yra naujesnis, tačiau dėl to nerimauti nereikėtų.
Tačiau „iPhone 16e“ išsiskiria dirbtiniu intelektu. Tai labiausiai įperkamas „iPhone“, kuris gauna prieigą prie „Apple Intelligence“, o tai, kaip galima tikėtis, yra svarbus pardavimo veiksnys. Įsigiję „iPhone 16e“ galėsite naudotis „Siri“ ir „ChatGPT“ deriniu, teksto nuotaiką keičiančiais toniniais pasiūlymais, nuotraukų redagavimu ir kt.
Kyla daug klausimų, kiek naudingos yra dauguma dirbtinio intelekto funkcijų, tačiau jei norite išbandyti „Apple“ dirbtinio intelekto naujoves, „iPhone 16e“ yra jūsų kelias į šį pasaulį. „iPhone 15“ paprasčiausiai negali konkuruoti su naujuoju telefonu, o šioje kategorijoje jis neabejotinai laimi.
Nugalėtojas: „Apple iPhone 16e
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: kaina ir prieinamumas
Apple iPhone 16e jau galima iš anksto užsisakyti, o prekyboje jis pasirodys vasario 28 d. Kainos prasideda nuo 599 JAV dolerių, padidinus atmintį iki 256 GB - iki 699 JAV dolerių, o padidinus atmintį iki 512 GB - iki 899 JAV dolerių. Kaip ir bet kurį kitą „iPhone“, jį bus galima įsigyti daugumoje telefonų mažmenininkų ir tiesiogiai iš „Apple“.
Jau galima įsigyti „iPhone 15“, kuris nuo pat pirmojo išleidimo įsisavino keletą kainų sumažinimų. Jo kaina prasideda nuo 699 JAV dolerių, o už 256 GB modelį mokėsite 100 JAV dolerių daugiau, o už 512 GB modelį - 300 JAV dolerių daugiau. Vėlgi, jį galima įsigyti daugumoje parduotuvių.
„Apple iPhone 16e“ ir „iPhone 15“: išvada
Nors verta prisiminti, kad dar neturėjome galimybės išbandyti „iPhone 16e“, preliminarūs palyginimai rodo, kad „iPhone 16e“ sekasi ne taip gerai. Senesnis „iPhone 15“ triumfavo daugelyje kategorijų, o vienintelės išimtys - našumas ir programinė įranga. Tai rodo, kad „iPhone 16e“, užuot buvęs „iPhone SE“ linijos įpėdiniu, iš tikrųjų yra „Apple“ intelekto nešėjas.
Įvertinus statistiką, specifikacijas ir pridėjus šiek tiek patirties bei spėjimų, „iPhone 15“ atrodo gerokai galingesnis beveik visais aspektais. Tiesą sakant, jei „iPhone 15“ turėtų prieigą prie „Apple Intelligence“, susimąstytume, kokia apskritai buvo „iPhone 16e“ prasmė. Taip, sutaupysite 100 JAV dolerių, bet tai neverta, kai pagalvojate, ką prarandate: papildomą kameros objektyvą, „MagSafe“ palaikymą, greitąjį įkrovimą ir „Dynamic Island“.
Galbūt viskas pasikeis, kai turėsime laiko palaikyti „iPhone 16e“ rankose. Juk geriausias būdas tai sužinoti - išbandyti. Tačiau kol kas laikykite savo „iPhone 15“ ir nepasiduokite išankstinio užsakymo šėlsmui. Arba, jei planuojate įsigyti visiškai naują telefoną, palaukite „iPhone 16e“ apžvalgų, nes tai nėra lengvas sprendimas.
Šaltinis: dzen
Rašyti komentarą