Paaiškėjo, kaip atrodys Nacionalinis stadionas

Paaiškėjo, kaip atrodys Nacionalinis stadionas

Trečiadienį Vilniaus miesto taryboje gali būti pritarta koncesijos sutarčiai dėl Daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir Nacionalinis stadionas.

Tarybos nariai prieš dvi savaites jau pritarė projekto pateikimui, o rytojaus balsavimas gali nulemti, kad Lietuva jau 2023 m. turės ne tik Nacionalinį stadioną, bet ir dar beveik 30 sporto ir kultūros erdvių ant Šeškinės kalvos.

Projekto koncesininko „Axis Industries“ partneriai „Cloud architektai“ parengė naujas stadiono vizualizacijas, leidžiančias iš arčiau susipažinti su būsimu stadionu.

„Tarybos nariai turi puikią progą vienu balsavimu vainikuoti kelerių metų darbą – po jo pasirašius sutartį, visos rizikos ir didžiausi darbai pereis projekto koncesininkui, o miestui beliks laukti iškylančių sporto objektų. Neabejoju, kad ryt taip ir įvyks“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, tai yra viena didesnių ir sudėtingesnių koncesijų kuklioje Lietuvos koncesijų istorijoje. „Po smūgių iš ministerijų ir persigalvojimo dėl ES pinigų turėjome surasti naują projekto struktūrą ir persiderėti, bet esmė išliko ta pati.

O bendrai projektas dar geresnis. Prie jo prisijungė didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „BaltCap“, ir tai užtikrins projekto rizikų suvaldymą ir tvarumą per visą koncesijos laikotarpį“, – įsitikinęs P. Poderskis.


Nacionalinio stadiono vizualizacija© Organizatoriai

Bendra daugiafunkcio sporto komplekso kaina – 93,2 mln. eurų. Tačiau praradus ES finansavimą ir į jo vietą pritraukus didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus, tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. eurų.

Tačiau savivaldybė sutartyje pasiliko galimybę visus mokėjimus atlikti anksčiau ir tokiu būdu likti prie pradinės komplekso sukūrimo kainos. Stadionas Vilniuje turės 15 tūkst. vietų žiūrovams, hibridinę dangą ir kainuos 39,2 mln. eurų.

Daugiafunkcį sporto kompleksą taip pat sudarys dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder